Manuál dobrého animátora detských osláv -1.časť

detska oslava pre VasDetské oslavy sa stávajú krásnym a nezabudnuteľným zážitkom častokrát vďaka animátorom, ktorí dokážu deti výborne zabaviť. Nie je to len o tom, že sa narodili ako zábavači svojho okolia ale aj o iných vlastnostiach a zručnostiach, ktoré školením a praxou nadobudli.

Čo my očakávame od našich animátorov počas narodeninových osláv?

1. výborné organizačné zručnosti – každá naša oslava prebieha podľa vopred napísaného scenára a ráta aj s rôznymi komplikáciami, napr. s horším počasím. Podľa neho animátor vie, čo všetko v akom čase má urobiť tak aby pomohol svojmu “spolu-tvorcovi”/animátorovi detskej oslavy.

Platí, že každá konkrétna úloha má určeného konkrétne toho, kto ju aj vykoná. Tak sa čas oslavy využije naplno.

2. je profesionál – nie vždy všetko ide tak ako má a kreativita a schopnosť vynájsť sa tiež patrí k dôležitým zručnostiam animátorov a animátoriek.

Príklad: rodičom a deťom sa oslava páči a chcú, aby pokračovala ďalšiu hodinu. Animátor pozná pár hier, na ktoré nepotrebuje žiadne špeciálne pomôcky a zahrá sa s deťmi tak, že ani nezbadajú, že by zostal z tejto zmeny v pomykove.

3. má schopnosť vcítiť sa do potrieb detí – každé dieťa je iné a tak aj každá oslava sa niečím líši od tej predchádzajúcej. Dobrý animátor alebo animátorka sledujú neustále ako sa zábava na oslave vyvíja.

Ak nejaká aktivita deti nudí, nebojí sa ju zmeniť a nahradiť lepšou. Ak vidí, že nejaká aktivita nie je vhodná pre deti, lebo jej napríklad dobre nerozumejú, upraví ju tak, aby sa deťom páčila.

 

Zdravá zeleninka na detskej narodeninovej oslave

Ako naservírovať zeleninu tak, aby bola lakavá aj pre malých jedákov: 

1. Najprv si pripravte materiál. My sme využili zeleninu na obrázku, avšak dá sa využiť všetko, čo nájdete doma v kuchyni.

Kreatívne nápady na detské oslavy

2. Postupne môžete začať aranžovať – ideálne priamo na tanier:

Tipy na detské narodeninové oslavy

3. Vo finále zeleninka môže vyzerať aj takto. Stačí už len dozdobiť a naservírovať na tanieri, kedykoľvek, či už bežný deň alebo počas detskej narodeninovej oslavy. Veríme, že deťom sa to bude páčiť.

Tipy na detskú narodeninovú oslavu

Dobrú chuť!

Tipy na detskú oslavu pre mladých výskumníkov

Každá narodeninová oslava môže byť iná a každý rok výnimočná. Toho sa aj my držíme pri tvorbe scenárov a preto hneď ako nás oslovili s prípravou oslavy pre mladého výskumníka, pustili sme sa do experimentovania… Tu je jeden z pokusov, ktoré sa dajú urobiť aj u vás doma v kuchyni.

Postup:

1. dopredu si pripravte materiál – misku s vodou, čierne mleté korenie, jar na umývanie riadu

2. vezmite sáčok s korením a okoreňte vodu. Pozorujte ako korenie vypláva na povrch.

priprava na pokusy pre deti

3. Dajte si na prst trošku jari a dotknite sa hladiny vody. Pozorujte, čo sa stane!

IMG_0837

4. Korenie uteká preč od vášho prstu, skúste ho chytiť!