Manuál dobrého animátora detských osláv -1.časť

detska oslava pre VasDetské oslavy sa stávajú krásnym a nezabudnuteľným zážitkom častokrát vďaka animátorom, ktorí dokážu deti výborne zabaviť. Nie je to len o tom, že sa narodili ako zábavači svojho okolia ale aj o iných vlastnostiach a zručnostiach, ktoré školením a praxou nadobudli.

Čo my očakávame od našich animátorov počas narodeninových osláv?

1. výborné organizačné zručnosti – každá naša oslava prebieha podľa vopred napísaného scenára a ráta aj s rôznymi komplikáciami, napr. s horším počasím. Podľa neho animátor vie, čo všetko v akom čase má urobiť tak aby pomohol svojmu “spolu-tvorcovi”/animátorovi detskej oslavy.

Platí, že každá konkrétna úloha má určeného konkrétne toho, kto ju aj vykoná. Tak sa čas oslavy využije naplno.

2. je profesionál – nie vždy všetko ide tak ako má a kreativita a schopnosť vynájsť sa tiež patrí k dôležitým zručnostiam animátorov a animátoriek.

Príklad: rodičom a deťom sa oslava páči a chcú, aby pokračovala ďalšiu hodinu. Animátor pozná pár hier, na ktoré nepotrebuje žiadne špeciálne pomôcky a zahrá sa s deťmi tak, že ani nezbadajú, že by zostal z tejto zmeny v pomykove.

3. má schopnosť vcítiť sa do potrieb detí – každé dieťa je iné a tak aj každá oslava sa niečím líši od tej predchádzajúcej. Dobrý animátor alebo animátorka sledujú neustále ako sa zábava na oslave vyvíja.

Ak nejaká aktivita deti nudí, nebojí sa ju zmeniť a nahradiť lepšou. Ak vidí, že nejaká aktivita nie je vhodná pre deti, lebo jej napríklad dobre nerozumejú, upraví ju tak, aby sa deťom páčila.