Pre šikovné a maškrtné deti

Milé deti, k predvianočnému času patrí aj výroba medovníkov a rôznych koláčikov. Čo takto mamičke pomôcť? Naše animátorky detských osláv radi tvoria, a tak vymysleli recept na výrobu čokoládových praliniek, ktoré si spolu s rodičmi môžete vyrobiť. Upozorňujeme, nakoľko sa pri ňom pracuje s ohňom, vždy vám musí pomôcť dospelý!

Dopredu si pripravte:
– čokoládu na varenie, stužený tuk, oriešky, lentilky, ovocie (pre zdravšiu verziu)
– pomôcky: hrniec s vodou a menší hrniec na varný kúpeľ, varečku, lyžičku, formičky (silikónové alebo košíčky)

1. Najprv si rozpustDetská oslava pralinkyíme čokoládu a tuk v hrnci. Ak máte chuť na škoricu, kľudne tam za lyžičku pridajte. Ak máte radšej mliečnu alebo bielu čokoládu, dajú sa kúpiť aj tieto druhy, určené špeciálne na varenie. Dôležité je, aby voda v tom väčšom hrnci neprišla do varu, inak nám môže čokoláda zhrudkovieť.

2. Čokoládovú zmes nalejeme lyžičkou opatrne do formičiek. Ako vidíte aj naša animátorke sa trošku triasli ruky, ale to k tomu patrí. Takže pekne pomaličkyDetská oslava - pralinky recept a iba trošku na spodok formy. Necháte chvíľku vychladiť.

3. V tomto kroku môžete vymýšľať koľko sa vám páči a ako vám chutí. Môžeme pridať oriešky (vlašské alebo lieskovce) alebo lentilky, tak ako to máte radi. Nám chutia oriešky a tak sme animátorka vyrobila plnku. Na ňu budete potrebovať obyčajné maslo, posekané oriešky, práškový cukor, vanilku a trošku rozpustenej čokolády. Túto zmedestká oslava - pralinky recepts poriadne vymiešate a následne lyžičkou dáte do formy, tak ako je na obrázku.

4. Zdravá varianta je namáčať kúsky ovocia do rozpustenej čokolády. Výborne chutia kúsky jabĺk, jahôd alebo banánov.

5. Ak ste sa ale rozhodli radšej pre tú viac sladkú pralinku, pokračujeme v príprave ďalej. Opäť premiešame čokoládu v hrnci, tak aby bola stále vláčna a lyžičkou zalievame formičky až do vrchu.  Ak máme rozpustenú aj bielu čokoládu môžeme zaliať aj ňou a potom sú to dvojfarebné pralinky.Cokoladove pralinky na detskú oslavu

6.Vložíme formičky do chladničky, ideálne na celú noc a necháme stuhnúť.

7. No a takto vyzerajú chutné dieľka, ktoré sa podarili vytvoriť našej animátorke a ktoré sa môžu stať aj sladkým darčekom pre narodeninového oslávenca počas celého roka. Dobrú chuť!